Ostatnie artykuły
· Moje wyprawy rowerowe
· Nowelizacja prawa o ...
· Konstantynowskie dro...
· Wybór roweru
· Polskie drogi
Informacje ogólne
Nauczyciele
Uczniowie
Baza sportowa
Dokumenty
Gimnazjada
Moje wyprawy
Moje wyprawy
Turystyka rowerowa
Koło Turystyki
Rowerowej

Karta rowerowa
JAK ZDOBYĆ KARTĘ
MATERIAŁY DO NAUKI
KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ - wycieczka do Manufaktury

Tym razem KTR udało się na wycieczkę w sobotnie przedpołudnie. Ze względu na niepewną pogodę postanowiliśmy zmienić pierwotnie planowaną trasę i pojechaliśmy do Łodzi na rynek Manufaktury. Tam trafiliśmy na Święto Lasu, imprezę zorganizowaną przez leśników. Atrakcji nie brakowało. Oprócz tzw. ścieżki zmysłów imitującej spacer po lesie organizatorzy przygotowali m.in. pokaz żywych ptaków drapieżnych (można było podziwiać orła przedniego, sokoła wędrownego, jastrzębia Harrisa oraz dwie sowy: puszczyka i płomykówkę). Załapaliśmy się również na darmową grochówkę i bigos. W drodze powrotnej zwiedziliśmy ulicę Piotrkowską oraz woonerf przy ul. 6 Sierpnia (woonerf jest specyficznym połączeniem deptaka i ulicy).

Koło Turystyki Rowerowej zaprasza wszystkich chętnych na nasze wycieczki (informacje o planowanych wycieczkach zamieszczane są tutaj

Mapa Galeria
KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ - wycieczka do Rzgowa

Niedzielna wycieczka rowerowa zaprowadziła nas do Rzgowa. Zanim jednak tam dojechaliśmy po drodze odwiedziliśmy największą nekropolię wojenną, zbudowaną ku pamięci poległych w Operacji Łódzkiej 1914. Cmentarz ten, zwany inaczej "Grabową Górą", położony jest koło Gadki Starej, a powstał w miejscu pobojowiska po bitwie z 21 na 23 listopada 1914 roku. Wydarzenie to zwane jest "Martwą Niedzielą".
W samym Rzgowie odwiedziliśmy centrum miasta oraz zobaczyliśmy rzekę (a raczej strumień) Ner, która niedaleko ma swoje źródła. W drodze powrotnej zawadziliśmy o Ksawerów znany z tego, że jest miejscem zamieszkania jednego z nauczycieli naszego Gimnazjum.

Koło Turystyki Rowerowej zaprasza wszystkich chętnych na nasze wycieczki (informacje o planowanych wycieczkach zamieszczane są tutaj

Mapa Galeria
KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ - wycieczka do Wymysłowa

Poprzedniej niedzieli odwiedzaliśmy miejsca będące śladami dawnych walk Bitwy Łódzkiej 1914 roku. Podczas drugiej tegorocznej wycieczki odwiedziliśmy zjawiskowy cmentarz z I wojny światowej, znajdujący się na północny-zachód od wsi Wymysłów. Otoczone wałem ziemnym kamienne nagrobki oraz mogiły żołnierzy niemieckich i rosyjskich leżą w środku lasu. Zachęcamy do obejrzenia galerii. W najbliższą niedzielę planujemy odwiedzić cmentarz wojenny w Gadce Starej.

Koło Turystyki Rowerowej zaprasza wszystkich chętnych na nasze wycieczki (informacje o planowanych wycieczkach zamieszczane są tutaj

Mapa Galeria
KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ - rozpoczynamy sezon rowerowy

Koło Turystyki Rowerowej rozpoczyna kolejny sezon. W najbliższą niedzielę zapraszamy na pierwszy tegoroczny wyjazd.

Koło Turystyki Rowerowej zaprasza wszystkich chętnych na nasze wycieczki (informacje o planowanych wycieczkach zamieszczane są tutaj).

Budżet Obywatelski

W ramach Budżetu Obywatelskiego gminy Konstantynów Ł. Rada Rodziców opracowała projekt dotyczący remontu szatni w-f i sali gimnastycznej. Mamy szansę otrzymać środki finansowe na w/w cel. Aby to się stało potrzebne jest zaangażowanie nas wszystkich (nauczycieli, rodziców, uczniów). Należy oddać głos na projekt nr 59. Głosować można przez Internet: konstantynow.zetwibo.pl lub za pomocą kart do głosowania w Gminnym Centrum Informacji (pl. Kościuszki 8) w dniach 15 XII- 22 XII 2015r. Zagłosować można tylko jeden raz i pod warunkiem, że ma się ukończone 16 lat w dniu głosowania. Od nas wszystkich zależy powodzenie tego zadania. Poprawmy warunki do uprawiania sportu naszym uczniom i przyszłym rocznikom (bez względu czy w budynku będzie gimnazjum czy inna szkoła - zawsze będą dzieci). Niestety budżet obywatelski jest na kwotę 300 000zł, a wszystkich projektów jest aż 59 (nasz ma ostatni numer), zatem konkurencja jest duża i każdy głos będzie się liczył.

Z góry dziękujemy za oddany głos.

B. Zawadzka
Linki do stron związków sportowych
Kalendarz
<< Sierpień 2016 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nasi partnerzy
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 120
· Najnowszy użytkownik: Krzysztof Patora
5,559,626 unikalne wizyty